<<
>>

Організація бухгалтерського обліку в органах Державного казначейства

Облік виконання бюджету в органах державного казначейства ведеться за такими розділами:

1. Облік ресурсів бюджету.

2. Облік доходів.

3. Облік видатків.

4. Облік розрахунків по боргових зобов’язаннях.

5. Облік коштів у розрахунках.

Підставою для бухгалтерського обліку по виконанню бюджетів в органах Державного казначейства є первинні документи. Вони повинні бути складені під час здійснення операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення та можуть складатися у паперовій формі або у вигляді електронних записів.

Для безготівкових перерахунків за рахунками використовуються меморіальні документи: меморіальні ордери, платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, акредитиви, векселі, чеки тощо.

Електронні документи - розрахункові документи, повідомлення

визначеного формату, які містять встановлені реквізити і несуть інформацію про перерахування коштів у вигляді файлу при передачі електронною поштою.

Орган Державного казначейства приймає документи від клієнтів протягом операційного дня, час якого регламентується режимом його роботи в договорі на розрахункове обслуговування.

Бухгалтерський облік повинен забезпечувати виконання основних функцій: У запис інформації про операції по виконанню бюджетів, що здійснюються органами Державного казначейства, та можливість відображення їх в агрегованому вигляді у звітності з метою аналізу та управління;

У відображення детальної інформації про контрагентів кожної операції та параметрів самих операцій для складання внутрішніх звітів з метою аналізу та контролю.

Ведення агрегованого обліку забезпечується за допомогою синтетичного обліку з використанням балансових рахунків Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання бюджетів. Детальна інформація про кожного контрагента та операцію фіксується на рівні аналітичного обліку на аналітичних рахунках.

Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожними відповідним рахункам синтетичного обліку.

Регістри синтетичного та аналітичного обліку операцій - це носії спеціального формату у вигляді відомостей, книг, журналів, карток обліку тощо. Їх призначення - хронологічне, систематичне накопичення, групування та узагальнення інформації з первинних документів. Записи у регістрах бухгалтерського обліку здійснюються на підставі первинних облікових документів в момент здійснення операції.

Державне казначейство України розробляє та затверджує форми регістрів обліку з урахуванням того, що регістри синтетичного та аналітичного обліку повинні мати назву, період реєстрації операцій, прізвища і підписи або інші кодовані знаки, що дають змогу ідентифікувати осіб, які їх склали. Органи Державного казначейства ведуть такі обов’язкові облікові регістри: оборотно- сальдовий баланс (щоденний баланс оборотів і залишків за балансовими, бюджетними, позабалансовими рахунками та рахунками управлінського обліку, в якому відображаються обороти за дебетом і кредитом за день, вихідні залишки за активом і пасивом), особові картки, сальдові та оборотно-сальдові відомості за аналітичними рахунками.

2.

<< | >>
Источник: Бюджетна система України. Лекції. 2011

Еще по теме Організація бухгалтерського обліку в органах Державного казначейства:

  1. 8.1. Організація бухгалтерського обліку в Державному казначействі, його принципи, завдання
  2. 3.1. Основні положення про організацію роботи в органах Державного казначейства за доходами
  3. Тема 3. Організація роботи в органах Державного казначейства за доходами
  4. Складання звітності про виконання державного бюджету органами державного казначейства
  5. Механізм виконання державного бюджету за видатками через органи Державного казначейства
  6. 2. План рахунків бухгалтерського обліку виконання Державного бюджету.
  7. 7.1. Організація обліку виконання бюджету в фінансових органах
  8. Механізм виконання державного бюджету за доходами через органи Державного казначейства
  9. Внутрішній контроль в органах Державного казначейства
  10. Тема 4. Виконання державного бюджету за видатками в органах Державного казначейства
  11. Тема 6. Взаємодія органів Державного казначейства з державними контролюючими органами
  12. Перерахування бюджетних коштів через органи Державного казначейства
  13. 6.4. Взаємодія органів Державного казначейства з органами державної контрольно-ревізійної служби
  14. Моделі обліку. Елементи методу бухгалтерського обліку при комп'ютеризації.
  15. Бюджетне фінансування перерахуванням бюджетних коштів через органи Державного казначейства
- Информатика для экономистов - Антимонопольное право - Бухгалтерский учет и контроль - Бюджетна система України - Бюджетная система России - ВЭД РФ - Господарче право України - Государственное регулирование экономики в России - Державне регулювання економіки в Україні - ЗЕД України - Инновации - Институциональная экономика - История экономических учений - Коммерческая деятельность предприятия - Контроль и ревизия в России - Контроль і ревізія в Україні - Кризисная экономика - Лизинг - Логистика - Математические методы в экономике - Микроэкономика - Мировая экономика - Муніципальне та державне управління в Україні - Налоговое право - Организация производства - Основы экономики - Политическая экономия - Региональная и национальная экономика - Страховое дело - Теория управления экономическими системами - Управление инновациями - Философия экономики - Ценообразование - Экономика и управление народным хозяйством - Экономика отрасли - Экономика предприятия - Экономика природопользования - Экономика труда - Экономическая безопасность - Экономическая география - Экономическая демография - Экономическая статистика - Экономическая теория и история - Экономический анализ -